Ehliyet ve Yaş :
Binek grubu araçları en az 2 yıllık ehliyete sahip ve 21 yaşındaki ticari grup araçları en az 4yıllık ehliyete sahip ve 25 yaşındaki kişiler kiralayabilir.

Kiralama Süresi : En az 24 saattir. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Uzun Süreli Kiralama :En az 2 aydır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için arayınız.

Fiyatlar :Fiyatlara yağlama, bakım, kasko ve üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları çerçevesinde ) sigorta garantisi dahildir. Katma değer vergisi (KDV) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek koşuluyla çocuk koltuğu  ücretsizdir.

Sigorta :Sektörün önde gelen sigorta şirketlerinin teminatı altında bulunan poliçe sistemimize göre şirketimizden kiralayacağınız tüm araçlar ve sürücüleri, kasko ve zorunlu trafik poliçelerine ek olarak, Ferdi Kaza ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası da dahil olmak üzere 4 geniş teminatlı poliçe ile tam korumalı teminat altına alınmıştır ve bu tür sigortalar fiyatlarımıza dahildir ek bir ücret söz konusu değildir.
( Lastik Cam Far ) kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam,far çatlağı , kaportadaki çizik...v.s) karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur.Günlük 5 Euro ( kiralama başına en fazla 30 Euro) ekstra ödeyerek bu fondan yararlanabilirsiniz.

Kaza Veya Çalınma Durumu :Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.Daha fazla bilgi için Efe Rent a Car ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Teslim / İade :Kiraladığınız aracı farklı bir ofisimizde ( Ankara, İstanbul, İzmir veya Antalyada) teslim etmeniz gerekiyorsa 1 haftaya kadar kiralamalar için 130 € , daha uzun kiralamarda 100 € tek yön ücret farkı uygulanır. Ofislerimizin dışındaki farklı şehirlerde teslimat yapmanız gerekiyorsa bu şehirler için geçerli olan fiyatlarımızı öğrenmek için ofislerimizi arayabilirsiniz.

Trafik Cezaları :Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

İlave Sürücüler :Araç, sözleşmede yer alması kaydıyla, 2. sürücü tarafından kullanılabilir. Ek bir ücret söz konusu değildir.Kiralanan aracı, sözleşmede isimleri yazılı kiracı ve eğer istenmiş ise 2. sürücünün dışında kimse kullanamaz.Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.